MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH

Masaż tkanek głębokich, niekiedy nazywany masażem głębokim, jest delikatnym i przebiegającym w wolnym tempie zabiegiem. Nie jest to typowy masaż relaksacyjny. Jego celem jest zwiększenie elastyczności i ruchomości tkanek miękkich. Zabieg nie powoduje u pacjenta uczucia dyskomfortu a tym bardziej nasilenia dolegliwości bólowych.
Podczas masażu odpowiednio dobrana technika terapeutyczna pozwala tkankom na adaptację do nowego zbalansowanego ułożenia. Precyzyjne i dokładne techniki wykonywane przez fizjoterapeutę powodują długotrwałe rozluźnienie tkanek miękkich. Terapeuta wykonuje techniki łokciami, przedramionami, pięścią, paliczkami, opuszkami palców lub nasadą dłoni. Najczęściej rozluźniane miejsca w naszym ciele to: brzuśce mięśniowe z ich układem ścięgnistym oraz cały system powięziowy. Powoduje to rozluźnienie i uelastycznienie tkanek miękkich.

Jak się przygotować do terapii masażu tkanek głębokich?

  • Około 2 godziny przed nie spożywać ciężkich posiłków.
  • Strój kąpielowy dwuczęściowy – dla kobiet, dla mężczyzn niekrępująca bielizna.
  • Fizjoterapeuta w trakcie terapii nie korzysta ze środków poślizgowych. W uzasadnionych sytuacjach kiedy skóra jest bardzo sucha, używa specjalnych kremów do masażu leczniczego.

Efektywność działania masażu głębokiego są często lepsze  niż w przypadku masażu klasycznego lub masaży relaksacyjnych

Przeciwwskazania:

Gorączka

Ostre stany zapalne ścięgien i stawów.

Niewydolność krążeniowo-oddechowa

Zaawansowane żylaki kończyn dolnych (masaż kończyn dolnych)

Zaawansowane procesy nowotworowe

2020-04-18T03:02:05+00:00 14 lutego 2020|Blog ekspercki|