Korekcyjne plastrowanie dla kobiet po porodzie – Kinesiology Taping w fizjoterapii estetycznej biustu, brzucha i pośladków

W czasie ciąży ciało kobiety się zmienia, dostosowując się do zmian hormonalnych. Zmienia sie kształt ciała i rozciaga się tkanka łączna a piersi przygotowują się do laktacji. W trakcie połogu oraz po tym okresie bardzo często kobieta potrzebuje czasu pomocy w celu poprawy swojej kondycji zdrowotnej. Oprócz diety, suplementacji, wskazana jest specjalistyczna fizjoterapia i aktywność ruchowa.

W przypadku cięcia cesarskiego powstaje blizna pooperacyjna, która wymaga po 6 tygodniach (jeśli nie ma powikłań pooperacyjnych – zakażenie) opracowania fizjoterapeutycznego w zakresie mobilizacji tkanek miękkich i plastrowania dynamicznego.

Zachęcamy kobiety po porodzie aby zgłaszały się na poradę fizjoterapeutyczną w celu oceny dysbalansu mięśniowego i opracowania planu terapii oraz zaplanowania różnych form aktywizacji ruchowej. Docelowo spowoduje to redukcję wagi ciała oraz zmianę kształtu ciała.

Pomocne w tym działaniu jest zastosowanie metody Kinesiology Taping – Plastrowania dynamicznego w celu nieoperacyjnej korekcji piersi aby zapobiec dalszemu ich rozciąganiu. W trakcie terapii, w przypadku dużego biustu, wymagany jest dobór odpowiedniego biustonosza.

W korekcji brzucha i pośladków plastrowanie dynamiczne pomaga aktywizować te mięśnie w trakcie treningu fizycznego. Zalecamy korzystanie z aktywności ruchowych, które kobieta lubi robić. Doskonałą formą aktywności ruchowej w zakresie poprawy kondycji fizycznej oraz ogólnego wzmocnienia jest prawidłowe chodzenie z kijami typu Nordic Walking.

Specjalistyczna porada fizjoterapeutyczna, umożliwi zaplanować odpowiednią indywidulaną terapię oraz aktywność ruchową dla danej kobiety.

2020-07-31T10:17:49+00:00 26 sierpnia 2017|Blog ekspercki|